finesoul: (Default)
finesoul ([personal profile] finesoul) wrote2017-03-27 12:28 am

Як програти війну, коли перемога так бизько.


Перемогти народ неможливо. Але якщо вийде перетворити його в натовп, що ненавидить одне одного, він перестане бути єдиним народом і сам впаде к ногам свого ворога. Спостерігаючи те, що коїться в українському суспільстві, можна стверджувати, що інформаційні операції Кремля проти українців в цьому напрямку досягають своєї мети. Вже сьогодні багато з тих, хто пліч о пліч стояли на Майдані - ненавидять одне одного лютою ненавистю, а суспільство спантеличено, дезорієнтовано і не розуміє, що робити далі. Технологія з розбрату та знищення єдності будь-якої громади, маленької чи великої, дуже проста та, через це, ефективна. Вона збудована на інстинктивних засадах, властивих усім стадним ссавцям, включно з людьми, і спрямована на досягнення декількох менших задач.

1. Позбавити суспільство ватажків та авторитетів. Будь-яка згуртована громада без ватажка дуже швидко стає дезорієнтованим натовпом, який не бачить виходу, не знає, яким напрямом варто рухатися і що робити, впадає в крайнощі і, таким чином, прямує до власної загибелі. Коли у тваринному світі для того, щоб «обезголовити» зграю, треба вбити її ватажка фізично, то у людському - достатньо його знищити інформаційно, повністю дискредитувавши та позбавивши усілякого авторитету. Ось і у нас, з одного боку, послідовно знищуються усі моральні авторитети суспільства, а з іншого – здійснюється тотальна дискредитація держави та влади.
2. Дезорієнтувати та пригнітити волю. Робиться це так. По-перше, суспільству пропонується максимальна кількість варіантів дій, що спантеличує людей і викликає страх помилитися. По-друге, кожен з варіантів підлягає максимальній критиці, як ненадійний, що лише підсилює страх і пригнічує волю. По-третє суспільство постійно «підігрівається» усілякими теоріями заколотів та нечисленними «ворожими планами». Разом це не дозволяє суспільству зосередитися на одній меті, одному рішенні та одній точці зору. У цьому випадку воля паралізується і будь-яку ефективна дія стає неможливою. Розпочинається розбрат, суспільство ламає списи навколо нереальних ідей и планів.
3. Посіяти розчарування. Для цього через підконтрольні ЗМІ суспільству нав’язується думки: усі брешуть, усе крадуть, усі хочуть поїхати з країни, усі наживаються на війні, усі працюють на Кремль. В результаті будь-які конструктивні дії будуть здаватися безглуздими, лишиться лише тваринне бажання крові та помсти за ошукані надії та убоге життя.
Щоб усе це працювало треба розбивати суспільство на ворожі табори. Це можуть бути як глобальні питання, на кшталт мовних, так і тактичні, на кшталт блокади ОРДЛО. У результаті ті, хто ще учора були одним організмом, стають ворогами.

Варто пам’ятати: коли люди починають ненавидіти одне одного сильніше за агресора - вони приречені. Будьте певні, що до стінки нас поставлять разом.
http://bitter-onion.livejournal.com/1322792.html