Дата: 2017-Бер-27, Понеділок 13:28 (UTC)
Від: [personal profile] sposterig
Так і я її не поважаю, як і всіх червоних. І небезпеку пропаганди я розумію, і згоден, що вулиці не повинні носити їхні імена.
Я скоріше сперечаюся через загальні принципи: що є один список "червоні вбивці і кати", і є інший список "червоні дурні і брехуни". І це саме різні списки.

Я кажу про те, що за людиною слід залишати юридичне право говорити-теревенити будь-що, включаючи і дурниці і hate speech (крім, ясно, прямих і конкретних закликів до насильства проти когось). Якщо ми змішуємо дії і слова - то це підстава до введення цензури і обмеження свободи совісті.

Я не проти того, щоби засуджувати Люксембург і Цеткін з ідейних чи етичних позицій - навпаки, сам рішуче засуджую їхні ідеї. Але я проти того, щоби ототожнювати їх з тими, хто реально були вбивцями і катами. Бо висновки будуть різні: із вбивцями треба боротися коктейлями молотова, кулями і тюрмою; але зі словами треба боротися словами. Дибенка я б при нагоді застрелив як небезпечного вбивцю, але вбивати Люксембург не став би і нікому не дав, бо тоді відкривається страшна скринька Пандори: якщо покарати за ідею ліваків, то чому б тоді і не антисистемних правих? А потім яких-небудь сектантів? А потім веганів чи есперантистів?

До речі, в Німеччині саме так і вийшло: ті, хто вбили Люксембург, через п'ятнадцять років вже вбивали всіх підряд за "невірний спосіб мислення". Ми ж ніби не таке суспільство хочемо побудувати.
From:
Anonymous
OpenID
Identity URL: 
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org


 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Мітки

Жовтень 2017

Н П В С Ч П С
1234567
8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

За стиль дякую

Створено з Dreamwidth Studios
Сторінка створена 2017-Жов-20, П'ятниця 12:15