Дата: 2017-Бер-15, Середа 07:46 (UTC)
Від: [personal profile] sposterig
В географічному сенсі українці мільйонами, тобто суттєвою частиною народу, переселялися на Кубань, на Зелений Клин, в канадські і американські прерії. Знялися з однієї батьківщини і пішли на нову, побудували її з нуля і поколіннями на ній живуть, і довго залишалися українцями, хоч і не в Україні.

В соціально-політичному сенсі - одні українці народжувалися в цісарській імперії, інші в царській, і обидві імперії були їхніми батьківщинами, там вони виховувалися і з ними ототожнювалися настільки, що аж пішли завзято вмирати за свої батьківщини у першій світовій війні. Але змінилися обставини - і українці відмовилися від тих батьківщин і взялися будувати собі нові - хтось УНР/ЗУНР, хтось УРСР. Сам я виріс в СРСР/УРСР, вона була моєю батьківщиною, але по мірі своїх сил допомагаю будувати собі іншу батьківщину, європейську Україну.

Поняття "батьківщина" звучить поетично і зачіпає емоції людини, і тому його дуже люблять популісти, прімордіалісти і расисти. Але перекласти його на мову фактів неможливо. Факти кажуть інше: самоідентичність залежить не від місця народження і навіть не від паспортних даних батьків, а від прийнятих у даному суспільстві уявлень і правил. Україна буде такою, як ми її свідомо задумаємо і побудуємо, а не такою, як "з роду судилося".
From:
Anonymous
OpenID
Identity URL: 
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org


 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Мітки

Жовтень 2017

Н П В С Ч П С
1234567
8 91011121314
151617181920 21
22232425262728
293031    

За стиль дякую

Створено з Dreamwidth Studios
Сторінка створена 2017-Жов-23, Понеділок 06:22